Türkiyenin Yükselen forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FULHAM BOMBAYI PATLATTI

FULHAM BOMBAYI PATLATTI Empty FULHAM BOMBAYI PATLATTI

Mesaj tarafından crazyman Perş. Ağus. 07, 2008 12:55 pm

Transfer döneminin en hızlı takımlarından olan Premier Lig ekibi Fulham, Everton'un İngiliz Milli golcüsü Andrew Johnson'ı renklerine bağlayarak, Ada'daki en çarpıcı transferlerden birine imza attı.

27 yaşındaki futbolcunun, Londra temsilcisiyle 4 yıllık sözleşme imzaladığı ve bonservis bedeli olarak 10.5 Milyon Pound ödeneceği açıklandı.

Fulham teknik direktörü Roy Hodgson, kulübün resmi internet sayfasına yaptığı açıklamada, "Bize yeni sezonda yardımcı olabilecek tüm kaliteye sahip bir futbolcu. Andy Johnson'u kadroma katma isteğimi hiç gizlemedim. Kendisi artık Fulham'ın futbolcusu ve bu yüzden çok memnunum. Ondan çok şeyler bekliyoruz" dedi.

Golcü futbolcu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Transferin sonuçlanmasından dolayı çok sevinçliyim ve artık Fulham için futbol oynamaya odaklanabilirim. Roy Hodgson'un beni buraya getirme isteği ve verdiği destek; takım ve onun için yüzde yüzle oynama hırsımı daha da güçlendirdi.

Fulham gibi geniş tarihe sahip ve hedefleri olan bir kulübün parçası olmak çok memnuniyet verici. Takım arkadaşlarımla beraber soyunma odasına girmek ve antrenmanlara başlamak için sabırsızlanıyorum."

Fulham'ın yaz döneminde kadrosuna kattığı 11. futbolcu olan Johnson, 2006 yılında 160 maçta 85 gol attığı Crystal Palace'dan 8.6 Milyon Pound karşılığında Everton'a transfer olmuştu.

Geride kalan sezonda Everton adına 10'u yedekten olmak üzere 39 maçta görev alıp 10 gol atan İngiliz futbolcu, Liverpool temsilcisinde toplamda ise 74 maçta 22 kez fileleri havalandırmıştı.

Son 2 sezonda yaşadığı sakatlıklardan ötürü eski günlerini aramaya başlayan golcü futbolcu, İngiltere A Milli takım formasını ise 8 defa terletmişti
crazyman
crazyman
TrForumspor Er
TrForumspor Er