Türkiyenin Yükselen forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RACE DRIVER:GRID

RACE DRIVER:GRID Empty RACE DRIVER:GRID

Mesaj tarafından gears of war Cuma Ağus. 08, 2008 12:53 am

İşte Codemaster ve işte çok harika bir yarış oyunu daha. Codemaster firmasını çok seviyorum. Birbirinden kaliteli ralli ve araba yarış oyunlarının vazgeçilmez tek ismi.Toca Race Driver serisinin devam niteliğinde olan yeni bir oyunla Codemaster tekrar oyun dünyasına bomba bir giriş yapıyor.Geçtiğimiz günde yayınlanan demosu bu sene yarış oyunlarına olan özlemimi bir nebzede olsa yatıştırdı.Bu sene konsol hariç Pc’ye çok güzel bir yarış oyunu çıkmadı.Bizde bu gelen muhteşem oyunun demosunun suyunu çıkartalım.

Demoda üç yarış ve üç araba mevcut. Arabalardan birisi benim favorim olan BMW 320, diğeri Nissan Silva ve Ford Mustang. Yarış oyunlarında en sevdiğim yarış türü drift. GRID’de drift yarışı var ve oyun beni iyice cezp etti. Diğer yarış türleri ise normal bildiğimiz birbirimizi geçmeye çalıştığımız yarışlar. Yarışlar gerçekten çok müthiş öyle ki yarıştığım zaman göz kapaklarını bile kırpmadan oynadığım zamanlar oldu. Kokpit kamerası mükemmel olmuş. DIRT oyununda hatırladığımız gibi bir kokpit kamerası mevcut ve genelde yarışları bu kamera ile oynuyorum. Sanki arabayı gerçekten ben kullanıyorum hissi yaratıyor.

Yarışlar çok zorlu geçiyor. Yani diğer yarış oyunları gibi(Pro Street)bütün arabalar hep aynı çizgiyi takip etmiyorlar.Hem çok zorlu hem de geçmek için her şeyi yapıyorlar. En çok sevindiğim nokta oyun kontrollerinde oldu.DIRT oyununda arabaya hakim olamıyorduk. Küçük bir müdahalemizde araba öyle bir dönüyordu ki kendimizi yolun dışında buluyorduk. İçimde bir şüphe vardı ama oyunun demosunu oynayınca yapılan bu büyük değişiklik oyunu daha mükemmelleştirmiş.

Oyunun grafikleri DIRT oyununda kullanılan Neon grafik motorunun elden geçirilmiş hali diyebiliriz.Oyunun grafikleri bir yarış oyunu için muhteşem denecek seviyede.Arabaların detayları, çevre grafikler ve bizi izleyen insanlar kesinlikle muhteşem olmuş ve diğer rakiplerinden daha üstün. Ayrıca bu grafiklere göre oyun denediğim iki Pc’de çok iyi sonuçlar verdi.Amd Athlon 4800+, 1 Gb Ram, 6600 Gt ekran kartlı sistemde grafik detayları en alt seviyede çok iyi performans verdi.Diğer sistemimde ise İnter Core 2 Duo 4400, 2 Gb Ram, 2600 Pro Sonic ekran kartında sadece gölgeler orta seviyede ve Aa kapalı performansı gayet tatmin edici seviyede.(Çözünürlük iki sistemde:1024*768 )Oyunda ki bir diğer güzel şey arabaların gerçekçi şekilde parçalanması.Oyunun fizikleri yine grafiklerin güzelliğine bir kaşık bal çalıyor. Oyunun grafiklerinde her detaya yer verilmiş ve beni oldukça tatmin etti.

ALINTIDIR

Trailer;

www.gametrailers.com/player/34940.html

RACE DRIVER:GRID W_grid12
gears of war
gears of war
TrForumspor Moderatör
TrForumspor Moderatör