Türkiyenin Yükselen forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RONALDO NOKTAYI KOYDU

RONALDO NOKTAYI KOYDU Empty RONALDO NOKTAYI KOYDU

Mesaj tarafından crazyman Perş. Ağus. 07, 2008 12:46 pm

Yaz başından beri Real Madrid'e transfer olacağı haberleri tüm Avrupa'yı saran Portekiz'li yıldız Cristiano Ronaldo, Manchester United formasını giymeye devam edeceğini açıklayarak, tüm spekülasyonlara son noktayı koydu.

23 yaşındaki futbolcu, Portekiz gazetesi Publico'ya yaptığı ve Manchester United'ın resmi internet sayfasından da yayınlanan açıklamasında şunları söyledi:

"Yeni sezonda da Manchester United forması giyeceğim. Tüm kalbimle ve ruhumla United için ter dökeceğim. Bu zamana kadar gösterdiğim aynı bağlılık ve tutkuyla, her zamanki gibi bu formanın onuru için savaşacağım.

Teknik direktör Sir Alex Ferguson benim görüşlerimi dinledi, ben de onunkileri. Doğrusu kalmam her iki taraf için de en iyisi oldu.

Tüm çıkan bu tartışmaların tek sorumlusu benim. Real Madrid'e gitme isteğimi basına açıklayan kişi bendim. Gayri ihtiyari de olsa, iki kulüp arasındaki tatsız ilişkinin de sorumlusu benim.

Real Madrid'in benimle ilgilendiğini ve transferim için Manchester United'a çok yüksek bir teklif sunduğunu biliyordum. Arzum, Manchester'ın Madrid'e transferime izin vermesiydi. Aksini söylemek; insanları ve kendi bilincimi kandırmak olur."

Teknik direktör Ferguson ise, MUTV'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Burada mutlu olduğunu çok iyi biliyor. Hiçbir zaman Manchester United'dan yana bir şikayeti olmadı. Her zaman çok düzenli bir davranış sergiledi ve tüm oyuncularla olduğu gibi kendisiyle de mükemmel bir ilişkim var.

Artık tüm bu olanları rafa kaldırabiliriz. Herşey bitti. Ronaldo United'ın futbolcusu ve önemli olan şey de bu. Taraftarların, böylesine yüksek rakamların telaffuz edildiği durumda, genç bir oyuncunun zor duruma düşmesini anlaması gerekiyor.

Madeira'dan gelmiş ve babasını erken yaşta kaybetmiş bir genç. Cristiano, annesine, kız kardeşine ve erkek kardeşine bakmakla yükümlü. O yüzden paradan etkilenmesini anlayışla karşılıyorum."
crazyman
crazyman
TrForumspor Er
TrForumspor Er